ضرب شست هکر ایرانی در فضای مجازی

دولت به عنوان بخشی از "جنگ نرم" که توسط دشمنان ایران برپا شده، دریافته است که سایت های شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری تصاویر به یک ابزار ارتباطی حیاتی برای مخالفان دولت تبدیل شده است.
سایتهای مسدود ، آن هایی هستند که جنایی محسوب می شوند؛ از "مقدسات اسلامی" تخطی کرده و یا به مقامات دولتی و عمومی توهین می کنند. اما برای بسیاری از ایرانیان ، گذشتن از فیلتر دولتی به آسانی روشن کردن کامپیوتر می باشد.
در ایران می توان به یک شبکه خصوصی مجازی VPN دسترسی پیدا کرد که باعث می شود کامپیوتر از فیلتر عبور کند.
یک کاربر جوان کامپیوتر که خودش مدیر فناوری اطلاعات در تهران است ، به خاطر پیگرد قانونی نمی خواست شناخته شود گفت: "در حالی که شبکه اختصاصی مجازی به سایتهای مسدود شده اجازه دسترسی می دهد ، اما این عمل کاربر را از نظارت احتمالی حفاظت نمی کند."
رویترز در این گزارش می گوید: در حالی که ایرانی ها مشکل کمی در دسترسی به سایت های ممنوع دارند، ولی این بدان معنی نیست که دولت از "جنگ نرم" غفلت کرده است که هدف آن تضعیف نظام اسلامی است.
فرمانده نیروی سایبری ایران به خبرگزاری فارس گفت : " سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایجاد یک ارتش سایبری موفق شده است و امروز آن دومین ارتش سایبری در جهان است ،"
ماهیت دقیق ضد تهاجمی تهران در جنگ نرم مشخص نیست اما به نظر می رسد، که با نظارت بر محتوا راه برای ارسال مطالبی که " غیر قابل قبول" است، بسته شده است.
هکر ایرانی در انتقام ویروس استاکس نت سایتها را با پیام جانم فدای رهبر هک میکند
رویترز در این باره چنین گزارش می دهد: علاوه بر اقدام رسمی در برابر "جنگ نرم ،" گزارشاتی موجود است مبنی بر اینکه ایرانیان طرفدار دولت نیز در برابر دشمن سلاح کامپیوتری به دست می گیرند.
در ماه مارس، یک هکر ایرانی در تلاشی آشکار برای راه اندازی نسخه های تقلبی وب سایت های متعلق به گوگل ، یاهو ، اسکایپ ، موزیلا و مایکروسافت، به کومودو( Comodo) حمله کرد که یک شرکت مستقر در ایالات متحده بوده و گواهینامه های امنیتی برای وب سایت ها را صادر می کند.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز ، حمله به کومودو به دقت برنامه ریزی و تنظیم شده بود که بواسطه کامپیوتر هایی که عمدتاً در ایران واقع شده بودند، صورت گرفته است. بسیاری از تحلیلگران به این باور بودند که این کار دولت ایران است.
اما پیام ارسال شده در اینترنت که توسط یک متخصص آزاد کامپیوتر ایرانی صورت گرفته است، می گوید وی این شرکت را در اعتراض به حملات اینترنتی در کشور خود هک کرده بود.
"من یک گروه نیستم ، من یک هکر تنها با تجربه 1000 هکر می باشم." این پیام به انگلیسی در http://pastebin.com/74KXCaEZ نوشته شده است.
"من یک شبح هستم ،" وی ادامه می دهد که 21 ساله بود و تا به حال هیچ رابطه ای با "ارتش اینترنتی" ایران نداشته است.
"من غیر قابل توقف می باشم، بنابراین هراسان [شوید] که باید هراسان [باشید] ، و نگران شوید که باید نگران باشید." او پیام خود را به فارسی پایان می دهد : "جانم فدای رهبر"
این هکر گفت حمله او تا حدی انتقام از ویروس استاکس نت بود. یک کرم کامپیوتری کشف شده در سال گذشته که چندین کارشناس گفتند : با هدف تخریب تأسیسات هسته ای ایران ظاهر شده است و ممکن است به آخرین تاخیر در راه اندازی اولین نیروگاه هسته ای ایران در بوشهر کمک کرده باشد.
اما برخی استاکس نت را یک هشدار تلقی می کنند، آنها به جنگ سایبری بیش از اقدام نظامی متعارف علاقه دارند.

/ 5 نظر / 10 بازدید
جالب

سلام از مطلبتون فیض بردیم.

montazer

بیانیه مشترک جمعی از وبلاگ نویسان ارزشی در مورد فراخوان فتنه گران برای ۲۲ خرداد ۹۰ در خانه اگر کس است یک حرف بس است تشریف بیارید امضا بفرمایید

حدیث مهرآور

آفرین به هکر های غیور ایرانی. ایرانی جماعت براش دنیای واقعی و مجازی نداره هرجا باشه گل میکاره و غیرت.[لبخند]

همنشین

قلب خانه خدا، کعبه است و خداوند علی را در آن متولّد ساخت؛ یعنی علی در قلب منی . . . نام، نامی از الله تولّد، در قلب بیت الله در غدیر، دست در دست رسول الله همسر، فاطمه بنت رسول الله وفات، محرابی از مساجد الله مدّت عمر، تپش قلب عاشقانِ الله آری؛ یک علی است و یک مرد و یک ذکر یا الله روز مرد مبارک

گمنام

چرا پیداتون نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟