ذوق زدگی رسانه های وهابی از موضع هاشمی

العربیه با درج این عنوان که "هوشیاری ملت ها در سطح منطقه گسترده شده و هرگز به حاکمان رحم نخواهد کرد" چنین تیتر زد: "هاشمی رفسنجانی: «آنچه در سوریه جریان دارد، جنبش یک ملت مقاوم است.»"
اگرچه هاشمی این جمله را بدین صورت بیان نکرده است اما طبق خبر منتشرشده از سوی پایگاه اطلاع رسانی وی در اینترنت، از اغتشاشات تعدادی از سلفی های لبنان و وهابیون عربستان سعودی در مرزهای این کشور، با عنوان "مقاومت مردم" یاد کرده که برای مقام مسؤولی که سالها در حساس ترین مناصب نظام جمهوری اسلامی فعالیت داشته، عجیب به نظر می رسد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت حماسه‌سازان جامعه پزشکی در دوران جنگ تحمیلی که شامگاه پنجشنبه گذشته در سالن همایش‌های روزنامه اطلاعات برگزار شد، در اظهاراتی که با مواضع سابق وی درباره کشور سوریه و جایگاه این کشور در محور مقاومت منطقه در مقابل استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی مغایر به نظر می آید، گفت: «می‌توان منطقه را دید که مردم هوشیار، آگاه، مجاهد و مبارز شده‌اند. مردم یمن ماه‌هاست در خیابان هستند و شهید می‌دهند. در لیبی نیز مردم می‌جنگند و کشته می‌دهند. در سوریه نیز مردم مقاومت می‌کنند. در بحرین که یک مظلمه‌ای است و هیچ پناهی نیز در این دنیا ندارند.»
نام بردن از سوریه در کنار دیگر کشورهایی که جایگاه، مواضع و سیاست های آنها به هیچ وجه قابل مقایسه با سوریه به عنوان کشوری که نزدیک ترین مواضع را در میان تمام کشورهای جهان با جمهوری اسلامی دارد از یک سو، و نام بردن از اغتشاشات و درگیری های مسلحانه تروریست های سلفی و وهابی که از سوی آمریکا، فرانسه، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، تغذیه فکری، مالی و تسلیحاتی می شوند از سوی دیگر، به این برداشت دامن می زند که ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام که باید سنجیده ترین سخنان منطبق با مصالح نظام را بیان کند، از کم و کیف تحولات سوریه و عوامل و ریشه های این اغتشاشات و تفاوت های آن با حوادث جاری در کشورهای عربی، آگاهی کامل را ندارد و یا دست کم، مشاوران مجمع، اطلاعات درباره این تحولات را به صورت دقیق به وی منتقل نمی کنند.

متأسفانه، این نوع موضع گیری، بیش از همه با استقبال برخی رسانه های رژیم اسرائیل، اکثر رسانه های سعودی و برخی رسانه های اینترنتی جدایی طلبان خوزستان و ضدانقلاب مواجه شده است.
این اتخاذ موضع عجیب، در حالی است که هاشمی رفسنجانی، پیش از این، بارها بر حساسیت روابط ایران و سوریه تأکید کرده بود.
وی در روز‌شمار‌خاطرات خود در ششم اسفند ماه سال 1365 آورده است: غرب به برخورد حزب‌الله با سوریه و تیره شدن روابط ایران و سوریه امید بسته است. هاشمی همچنین در خاطرات سال 1361 نیز تأکید کرده بود که ایران و سوریه در اخراج اسرائیل از سازمان ملل، پیشقدم هستند.
وی علاوه بر این در خطبه های مهم آبان ماه سال 1365 و در میانه جنگ عراق با ایران تأکید کرده بود: «فقط کشور سوریه، هدف نیست. بلکه هدف ضربه زدن به مقاومت اسلام و عرب در مقابل صهیونیسم و اسرائیل است و سوریه به عنوان مهمترین سد مقابل پیشروی صهیونیسم و خط مقدم جهاد انتخاب شده است و استکبار خیال می‏کند، با شکستن سوریه دیگر مانعی در مقابل خود برای اجرای خط کمپ دیوید نخواهد داشت. اگر هدف فقط سوریه هم بود، وظیفه مسلمانان بود که برای حمایت از یک کشور اسلامی در مقابل تهاجم امپریالیسم و کفر جهانی اقدام کنند، ولی بی‏شک مسأله از حد یک کشور وسیع‏تر است و به کلی به دنیای اسلام و مخصوصاً اعراب مربوط است. متأسفانه حساسیت لازم و مناسب در کشورهای اسلامی در این خصوص به چشم نمی‏خورد و نه کشورهای اسلام و نه کشورهای عربی اقدام مناسب را برای درهم شکستن توطئه تاکنون انجام نداده‏اند، به جز جمهوری اسلامی و لیبی و دو سه مرکز دیگر. اسفبارتر اینکه پیروان عرب کمپ دیوید، از این حادثه شوم خوشحال به نظر می‏رسند و خیال می‏کنند با شکست مقاومت سوریه دست آنها برای اتمام خیانتشان بازخواهد بود.»
اکنون باید پرسید چطور کسی که سوریه را مهم ترین سد مقابل صهیونیسم و خط مقدم جهاد می داند، از تزلزل موقعیت این کشور توسط گروه های سلفی مورد حمایت عربستان و رژیم صهیونیستی حمایت می کند؟
برای مشاهده تصاویر این خبر به نشانی زیر مراجعه کنید
http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=49126 

/ 2 نظر / 10 بازدید
گمنام

این اکبر شاه هم دوباره بازیگوش شد؟

حدیث مهرآور

اگه اونا ذوق زده نشن. پس ما ذوق زده بشیم؟ مسلما هیچ نفاقی ذوق زدگی نداره و از اون مسلم تر اینکه دشمنان این مرز و بوم خیلی خوب از این نفاق ها استفاده میکنن. کاش مسئولین بفهمند....