موسوی در فیس بوک فقط 2600 عضو دارد!

نکته قابل توجه در نوشته اخیر بالاترین این است که اپوزیسیون ورشکسته فعال در شبکه هایی مانند بالاترین، تلاش می کرد اضمحلال خویش در فضای واقعی جامعه ایران را با بزرگ نمایی های بعضا چند ده هزار برابری! در فضای مجازی جبران کند و به عنوان مثال با روی «رگبار» گذاشتن کلیک در برخی نظرسنجی های مجازی، القای کثرت و فزونی کند. اما خبر اخیر نشان می دهد که گروهک های خارج نشین بعد از چند سال دروغگویی بدون کنتور در فضای اینترنت، خود نیز از این وضعیت خسته شده و فهمیده اند که مجاز و خیال و توهم را نمی توان جای واقعیت نشاند.
همزمان با انتقاد کاربر یاد شده از تعداد کم شمار اعضای صفحه حمایت از موسوی در فیس بوک، کاربر دیگری اساساً صلاحیت کروبی و موسوی را از بیخ منکر شده و نوشت: «آیا این دو واقعا سران جنبش سبز هستند؟ موسوی و کروبی عملا دست بقیه را برای هدایت جنبش بستند. به نظر من این کار، یک فریب بزرگ از طرف حکومت بود».
وی با به خرج دادن نبوغ می نویسد: علت اینکه موسوی و کروبی به عرصه آمدند و با حرف های فریبنده ما را به خیابان خواندند، چیزی جز شناسایی افراد مخالف نظام که در دستگاه های دولتی و بدنه حکومت بودند، نبود و همگان شاهد هستیم که این افراد دستگیر شدند و سنگر مخالف نظام خالی از مبارز ماند و علت سکون و سکوت جنبش به غیر از این نیست. حکومت خوشحال از این که با یک حرکت شطرنج وار هر چند که خود نیز متحمل هزینه هایی شد اما در عوض بیشتر معارضان را شناسایی و مهار کرد.
نویسنده وبلاگ «ایرانین ویس» نیز که با همین شبکه همکاری می کند، اصل فعالیت بالاترین را به پرسش گرفته و نوشته است: بالاترین به جایی نمی رسد. ما نیاز به یک تلویزیون ماهواره ای داریم. حتی تلویزیون های صدای آمریکا و بی بی سی هم نتوانستند به ما کمک کنند.
معضل معرفی کردن فقدان رسانه از سوی عناصر ضدانقلاب در حالی است که اولا هزاران سایت و شبکه تلویزیونی از فتنه سبز حمایت کرده اند و ثانیا تلویزیون رسا نیز مشخصا به عنوان سخنگوی فتنه سبز راه اندازی شده است. بنابراین واقعیت این است که مشکل گروهک های ضدانقلاب نه کمبود رسانه بلکه «فقر پیام» و «فقدان مخاطب» است.

/ 3 نظر / 9 بازدید
حس پنهان

سلام.مطلب جالبی بود!خوبه بالاخره خودشون هم اقرار کردن[نیشخند]

حدیث مهرآور

سلام در مورد سوالی که پرسیدید باید بگم به وضوح مشخص و قابل درک است که هر دو بزرگوار دارای تفکرات اسلامی هستند. اما از نظر من شهید مطهری دارای تفکرات ناب اسلامی ست. چرا که در آثارشون با استفاده از قدرت تعقل از انکار به معنا می رسند. احساسم اینه که آثار دکتر شریعتی بیشتر جنبه احساسی و درونی دارد.